logo male   Świąteczna akcja charytatywna.

polak polakowiSzanowni Państwo.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, zdaniem wielu najwspanialszy moment roku. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się tym okresem w takim samym wymiarze. W związku z tym Klub Młodzieży działający przy Polskiej Szkole im. św Stanisława Kostki postanowił zorganizować akcję charytatywną mającą na celu pomoc naszym rodakom w kraju. Nazwaliśmy ją „Polak Polakowi sercem” gdyż to właśnie sercem i dobrymi życzeniami chcemy się dzielić najbardziej.

Celem akcji jest pomoc dzieciom z Domów Dziecka oraz seniorom zamieszkującym Domy pomocy Społecznej.
Można tego dokonać na kilka sposobów:

• Przygotowując paczkę dla dziecka (Sam wybierz co chcesz ofiarować dziecku i zrób paczkę o wartości ok. £20, zostanie ona przekazana losowo wybranemu wychowankowi Domu Dziecka)

• Wypisując życzenia świąteczne dla seniora (Zakup 10 kart świątecznych to jedynie wydatek kilku funtów. Napisz serdeczne świąteczne życzenia, to niewielki wysiłek, a sprawi, że czyjeś Święta staną się niezwykłe. Karty świąteczne zostaną wysłane do Domów Pomocy Społecznej)

• Przekazując ubrania lub zabawki (Podziel się rzeczami, których już nie używasz, a są wciąż w dobrej kondycji, zostaną przekazane do Domów Dziecka. To świetna okazja aby zrobić świąteczne porządki i zarazem uszczęśliwić inną osobę)

Jeśli nie pragną Państwo pozostać anonimowi to przygotowując paczkę lub wypisując karty świąteczne, proszę pozostawić swoje dane, aby osoby obdarowane mogły Państwu podziękować listownie.

Chcemy pomóc dzieciom z Domu Dziecka im św Maksymiliana Kolbego w Wojsławicach, oraz Katolickiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Dom Światełko” w Godynicach. Łącznie znajduje się tam 50 dzieci.

Ogromnie liczymy na Państwa pomoc i udział jak największej ilości dzieci w tej akcji.
Z góry dziękujemy za wszelką okazaną hojność.

Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki w Aberdeen