shape_3_1
shape_3_2
shape_2_4
Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki w Aberdeen
Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki w Aberdeen
385524038_1812029572584678_1602126220744241532_n
O NAS

Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki w Aberdeen

Założona w 2007 roku Polska Szkoła im. św. Stanisława Kostki w Aberdeen liczy 560 uczniów w wieku od 3 lat do 17 lat. Głównym celem szkoły jest nauczanie języka polskiego.
W szkole prowadzone są zajęcia z języka polskiego, kultury polskiej, historii oraz katechezy. Przy szkole działa Oddział Przedszkolny dla dzieci w wieku 3-5 lat.
Szkoła Podstawowa przyjmuje uczniów w wieku 6-14 lat, a zajęcia odbywają się w klasach 0-6. Przygotowania do egzaminów AQA GCSE i A-level z języka polskiego jako obcego odbywają się dla młodzieży w wieku 13-17 lat.
W ramach zajęć katechezy prowadzimy przygotowania do I Komunii Świętej oraz Bierzmowania. W celu urozmaicenia nauki w szkole organizowane są liczne konkursy, przedstawienia i wystawy - uczniowie mają okazję prezentować swoje talenty i umiejętności zarównow Wielkiej Brytanii jak również na arenie międzynarodowej. Pomagamy uczniom utrzymać więzi z Polską poprzez poznawanie kultury, języka i tradycji polskich już od najmłodszych lat. Dla tych, którzy kochają język polski organizujemy zajęcia dodatkowe: teatr, plastykę, taniec – zajęcia te prowadzone są w języku polskim.

Lokalizacja

W roku szkolnym 2022-2023 zajęcia prowadzone są w centrum Aberdeen, w budynku Albyn School, 17-23 Queen's Rd, Aberdeen AB15 4PB. Albyn School jest dostosowana do nauki dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i na poziomie liceum. Sale wyposażone są w stoliki oraz krzesła dopasowane do dzieci z przedszkola i do starszych dzieci.

W wyposażeniu szkoły znajduje się także oddzielony teren do zabaw dla przedszkolaków. Teren ten jest ogrodzony.

W oddzielnym, nowoczesnym budynku są prowadzone lekcje dla nastoletnich uczniów. Teren przed budynkiem ma zadaszone miejsce, gdzie nasza młodzież może miło spędzić przerwy na świeżym powietrzu

Tablice multimedialne

W każdej sali nauczyciele mają dostęp do szkolnego wi-fi i mogą w swojej pracy wykorzystywać tablice multimedialne. Dzięki temu zajęcia są wspierane dodatkowymi materiałami dydaktycznymi dostępnymi na portalach edukacyjnych.

Biblioteka szkolna

Na terenie szkoły znajdują się także inne, bardzo ważne w procesie nauczania pomieszczenia – biblioteka szkolna, sala teatralna, sala gimnastyczna i stołówka.

icon

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami

Kontakt
Image